Novinky

Výroba nového Ducati Scrambler sa oficiálne začala

07.03.2023

V závode Borgo Panigale sa začala výroba nového Ducati Scrambler, ktorý sa objavil v siedmej epizóde svetovej premiéry Ducati 2023. Nový Ducati Scrambler s kompletne zrenovovaným štýlom a konceptom si zachováva ducha a pôvodnú energiu, vďaka ktorej sa stal celosvetovým úspechom a získal si viac ako 100 000 nadšencov. Nezameniteľný, dynamický, prístupný a bezpečný motocykel na každodenné používanie s novým podmanivým a moderným dizajnom je určený pre tých, ktorí hľadajú slobodu a chcú vyjadriť svoj životný štýl prostredníctvom svojich rozhodnutí.

Výroba prvého motocykla bola oslávená v novej budove Finitura e Delibera Estetica podujatím v dokonalom štýle Ducati Scrambler. Po tradičnom „krste“ generálnym riaditeľom Claudiom Domenicalim sa ceremónia v skutočnosti zmenila na párty oživenú hudbou, na ktorej mohli všetci zamestnanci obdivovať všetkých deväť farieb nového Ducati Scrambler.

Možnosti prispôsobenia, ktoré boli vždy charakteristickým prvkom Ducati Scrambler, idú s druhou generáciou ešte ďalej vďaka novej nádrži. Farebná časť - kryt, sa dá ľahko vymeniť, rovnako ako blatníky, štítky na diskoch a kryty svetlometov. Vzhľad Ducati Scrambler sa tak môže ľahko prispôsobiť každému vkusu. K trom základným farbám (žltá '62, Thrling Black a Ducati Red) pribudlo ďalších šesť (Storm Green, Rio Celeste, Tangerine Orange, Jade Green, Sparkling Blue, Velvet Red), ktoré sú k dispozícii ako súprava príslušenstva. 

Vďaka zníženiu hmotnosti o 4 kg, novému Ride-by-Wire a doplnku Quick Shift ponúka Ducati Scrambler brilantnejšiu jazdu. A je tiež bezpečnejší, modernejší, digitálny a technologickejší vďaka jazdným režimom, trakčnej kontrole (DTC) a novej farebnej TFT prístrojovej doske. To všetko bez toho, aby sa spochybnila jednoduchosť a autenticita, ktoré vždy predstavovali základné hodnoty všetkých nadšencov Ducati Scrambler. Vzduchom chladený dvojvalcový motor Desmodue, mrežový rám, široké riadidlá, nízko položené ťažisko a radosť z jazdy sú aj naďalej základnými prvkami novej generácie Ducati Scrambler.

Výsledkom sú tri nové Ducati Scrambler: Icon, Full Throttle a Nightshift. Tri motocykle, ktoré spája uvoľnená jazdná poloha a nízka hmotnosť, ponúkajú nadšencom všetkých skúseností a schopností skvelé potešenie z jazdy v meste aj na výletoch mimo mesta.

 

#DucatiScrambler #NextGenFreedom