Novinky

Scrambler® ohromil dvoma konceptmi na Bike Shed MotoShow v Londýne

24.05.2024

Scrambler® Ducati na výstave 2024 London Bike Shed MotoShow predtsavil dva odvážne a inovatívne koncepty. Dva návrhy z dielne Centro Stile Ducati vytvorené na technickom základe druhej generácie Scrambler® demonštrujú aký zásadný je svet prispôsobenia charakterizovaný kreativitou a slobodným prejavom pre svet Ducati.

CR24I concept je motocykel v najčistejšom štýle Café Racer, prirodzená evolúcia rovnomenného Scramblera z roku 2017. Jeho línia je inšpirovaná motocyklami, ktoré sa stali legendou britských podnikov v 60. rokoch, kde sa nadšenci navzájom vyzývali, aby dokončili okruh bloku v čase nahrávky, ktorá hrala na jukeboxe. Projekt, ktorý bol vytvorený výlučne v rámci Centro Stile Ducati, podčiarkuje všestrannosť  základne Scrambler®, ktorá je v tejto interpretácii charakterizovaná 17" predným ráfikom s cestnými pneumatikami a športovými nasadzovacími riadidlami s bar-end zrkadlami. Kapotáž namontovaná na nádrži, úzka a obopínajúca, pripomína ikony histórie Ducati, ako sú Pantah a 750 SS, prepracovaná tak, aby získala súčasný a post-dedičský vzhľad, ktorý bol vždy prínosom značky Scrambler®. Sedlo sa zmení na jednomiestne vďaka odnímateľnému krytu časti vyhradenej pre spolujazdca, ktorá pripomína klasické „panettone“ sedlá športových motocyklov zo 70. rokov. Sfarbenie dotvára koncept, ktorý oslovuje nadšencov, ktorí sú najviac spojení s ikonografiou britských rockerov 60. rokov.

RR24I odkazuje na estetické kánony postapokalyptických ság kina a televíznych seriálov. Minimalistický a funkčný v každom detaile, tento Scrambler® kontrastuje s čistými a harmonickými líniami konceptu CR24I. RR24I okamžite vráti nadšenca do pôvodnej veľkosti motocykla: dve kolesá, nádrž, motor a riadidlá. Nič zbytočné v porovnaní s najčistejšími emóciami z jazdy, aby ste naplno zažili pocit slobody, ktorý bol vždy základom konceptu Scrambler®. Všetky hliníkové časti sú zvýraznené, technické a funkčné detaily sú ponechané odhalené, aby dodali autentickosť konceptu, ktorý sa výhradne zameriava na materiály, ktoré sú charakteristické na pohľad a dotyk. Nádrž je zbavená krytov, nahradená rámom na pripevnenie tankvaku na to najnutnejšie. Časť sedadla vyhradená pre spolujazdca je odnímateľná, aby sa vytvoril nosič batožiny, ďalší detail, ktorý podčiarkuje dobrodružného a zásadného ducha konceptu. Púzdro na ľavej strane pripomína upcykláciu prázdnych kanistrov a vysokopriechodný výfuk Termignoni zvýrazňuje tracker vzhľad tohto konceptu, ktorý dopĺňajú pneumatiky Pirelli Scorpion Rally na 18" a 17" ráfikoch vpredu a vzadu, ktoré v kombinácii s vysokým a krátkym predným blatníkom sľubujú, že si poradí s každým terénom.

#ScramblerDucati #NextGenFreedom