Novinky

Predstavenie tímov Ducati pre sezónu 2023 Ducati Lenovo Team a tím Aruba.it Racing: sme pripravení obhájiť tituly majstrov sveta MotoGP a WorldSBK

Predstavenie tímov Ducati pre sezónu 2023

30.01.2023

Oficiálna prezentácia tímov MotoGP a WorldSBK sa uskutočnila počas podujatia Campioni in Pista, ktoré sa konalo v nádhernej scenérii zasnežených Dolomitov a lyžiarskeho strediska Madonna di Campiglio na severovýchode Talianska.

Počas exkluzívnej, naživo vysielanej show sme mali možnosť spoznať farby Desmosedici GP, na ktorých bude tím Ducati Lenovo súťažiť na Majstrovstvách sveta MotoGP 2023. Oficiálny tím Ducati, ktorý tento rok oslavuje 20. výročie, je pripravený obhajovať tri minuloročné tituly majstra sveta. Francesco Bagnaia vo svojej tretej sezóne s Ducati bude mať tento rok nového tímového kolegu: Enea Bastianini, ktorý v roku 2022 skončil na treťom mieste v majstrovstvách sveta na GP Desmosedici tímu Gresini Racing. Bastianini tak bude prvýkrát pretekať v oficiálnych farbách Ducati. Všetko nasvedčuje tomu, že nás čaká ďalšia vzrušujúca sezóna. Prvé zo série 21 pretekov sú na programe 26. marca v portugalskom Portimão. Začiatok tohtoročnej sezóny je zároveň premiérov nového preteku, okrem tradičných nedeľných pretekov sa budú v sobotu konať aj preteky v šprinte, ktoré dodajú majstrovstvu sveta MotoGP 2023 viac vzrušenia.

Najvzrušujúcejším momentom oficiálnej prezentácie bolo odhalenie Desmosedici GP23. Bagnaia a Bastianini odhalili nový vzhľad, ktorý si tento rok zachováva aj červenú farebnú schému Ducati, vylepšenú o niektoré detaily z karbónu a jasnejší odtieň červenej. Ďalšou novinkou je, že Bagnaia si vybral číslo 1 pre celú sezónu MotoGP 2023. Desmosedici GP však nebol jediným motocyklom Ducati s „jedničkou“ na kapotáži, ktorý sa ukázal na pódiu. Podujatie bolo obohatené o prítomnosť tímu Aruba.it Racing, oficiálneho tímu Ducati Superbike, ktorý v sezónu 2022 rovnako vyhral majstrovské tituly. Číslo 1 sa objavilo aj na Panigale V4 R Alvara Bautistu. Michael Ruben Rinaldi bude jazdiť po jeho boku už tretiu sezónu ako oficiálny jazdec Ducati vo WorldSBK.

#CampioniInPista #ForzaDucati