Novinky

Powerstage RR: prvý Ducati e-MTB s karbónovým rámom

16.06.2023

Špičkový výkon kategórie


Limitovaná edícia Powerstage RR je prvým e-enduro Ducati s rámom z uhlíkových vlákien, koncentráciou technológie a pokročilými komponentmi pre špičkový výkon. Nový motor Shimano EP801 s krútiacim momentom 85 Nm, odpruženie Öhlins, karbónové kolesá, výkonné brzdy Braking a 12-rýchlostné elektronické radenie SRAM, to všetko zaisťuje maximálny výkon na tých najextrémnejších enduro trasách.

Špeciálny vzhľad navrhnutý Aldom Drudim v spolupráci s Centro Stile Ducati a inšpirovaný oficiálnym tímovým Desmosedici GP23 umocňuje jedinečný charakter tohto modelu, z ktorého sa vyrobilo len 230 číslovaných kusov.

"Full Carbon" rám
Rám prešiel komplexným testovaním na tých najnáročnejších cestách s jediným cieľom – zabezpečiť maximálny výkon v enduro aréne. Voľby týkajúce sa usporiadania uhlíkových vrstiev a typov väzby vlákna sú výsledkom FEM (analýzy konečných prvkov), ktorá umožňuje identifikovať najviac namáhané body, ktoré vyžadujú zvýšenú podporu. Väčšia pozornosť je venovaná tuhosti v oblasti hlavovej trubky, zadného trojuholníka a oblasti motora, vystuženej dvoma „T-Ribs“. Dlhá trubica je charakterizovaná uhlíkovými vláknami s viacerými stupňami hrúbky, aby sa lepšie rozptýlilo napätie na najhrubších častiach. Asymetrické spodné vzpery, ako aj atraktívny dizajn sú navrhnuté tak, aby zlepšili odozvu a trakciu do kopca.