Novinky

Nový Diavel 1260 Lamborghini

26.11.2020

Ducati predstavuje Diavel 1260 Lamborghini

 

Ide o prvý motocykel pochádzajúci zo spolupráce Ducati a Lamborghini: Diavel 1260 inšpirovaný Lamborghini Siàn FKP 37.

Diavel 1260 Lamborghini sa bude vyrábať v číslovanej limitovanej edícii 630 kusov. Motocykel sa vyznačuje kovanými kolesami s novým dizajnom, ktorý  pripomína vzhľad vozidla s novou karbónovou karosériou a špeciálnym vzhľadom vo farbách Siàn FKP 37. Webová séria Ducati World Première tak publikuje svoju štvrtú epizódu, počas ktorej bolonský výrobca motocyklov predstavil tento nový model. 

Netradičné, jedinečné, absolútne nezameniteľné: Diavel 1260 je modelom rady Ducati, ktorý ohromuje nadšencov všade pre svoju osobnosť, plnokrvný športový motor a dizajn. Pri uskutočňovaní tohto projektu sa dizajnéri Ducati rozhodli inšpirovať Siàn FKP 37, najprestížnejším autom, aké kedy Lamborghini vyrobilo: k dispozícii je iba v 63 jednotkách, z ktorých je každá prispôsobená konkrétnym požiadavkám zákazníkov. Ide o majstrovské dielo exkluzivity, dizajnu a inovácie.

Diavel 1260 Lamborghini bol navrhnutý s použitím rovnakého štylistického jazyka, ktorý odlišuje toto superšportové auto od iných, preto na ňom výrobcovia Ducati prepracovali prvky, ktoré charakterizujú Diavel najviac. Celá karoséria bola vyrobená z uhlíkových vlákien, vzácneho a ľahkého materiálu. Výsledkom je tak motocykel, ktorý je skutočným zberateľským kúskom z hľadiska štýlu, no čo sa týka jazdy, ide o 100 % Diavel.

 

Štvrtá epizóda Ducati World Première

 

Viac informácií na ducati.com