Novinky

Prieskum, zábava a výkon: veľká túžba po nových zážitkoch.

Navigačný systém Turn by Turn, novinka pre DesertX

05.02.2023

Identita DesertX nenechá nikoho na pochybách: je to prvá moderná Ducati s 21" predným kolesom a bola navrhnutá tak, aby zvládla aj tie najnáročnejšie terénne podmienky. Prezentované vo farbe Matt Star Silk a novej "RR22" bol modelu 2023, ako prvému z radu Ducati, pridaný nový navigačný systém Turn by Turn.

Integrovaný navigátor je založený na multimediálnom systéme Ducati, ktorý využíva združené prístrojové vybavenie TFT na zobrazenie navádzania trasy vypočítaného aplikáciou Ducati Link. Týmto spôsobom možno využívať navigačné funkcie bez potreby externého zariadenia.

Je to oficiálne príslušenstvo Ducati Performance a dá sa zaobstarať v predajniach Ducati spolu s motocyklom alebo aj neskôr, čo umožňuje jeho používanie aj tým, ktorí už DesertX vlastnia.

Systém využíva spojenie Bluetooth medzi smartfónom (iOS alebo Android) motocyklom a slúchadlami na prilbe jazdca a spolujazdca prostredníctvom multimediálneho systému Ducati (príslušenstvo je potrebné zakúpiť samostatne), ktorý zobrazuje upozornenia na prístrojovom paneli týkajúce sa telefonátov, správ/e-mailov a počúvanie hudby na smartfóne.

Na používanie navigačného systému Turn by Turn je potrebná najnovšia verzia aplikácie Ducati Link App a aktivácia používateľskej licencie. Potom už stačí len zadať jeden alebo viac cieľov, aby aplikácia vypočítala trasu podľa vašich preferencií (najrýchlejšia, najefektívnejšia, vylúčenie spoplatnených ciest atď.) a môžete začať navigovať.

Telefón môžete mať umiestnený vo vrecku, tankvaku alebo na držiaku Ducati Performance bez toho, aby ste museli mať zapnutý displej. Navigácia prebieha s podporou máp, ktoré si možnete vopred, kde udržiavaním telefónu online je však možné využívať dopravné informácie v reálnom čase.

Navigačné pokyny sa zobrazujú na obrazovke a ponechávajú priestor pre informácie dôležité pre jazdu, aby nebola ohrozená bezpečnosť. Aj v záujme bezpečnosti systém zobrazuje nasledujúcu odbočku spolu s indikáciou blížiacej sa odbočky, aby sa vodič mohol v dostatočnom predstihu pripraviť na neskoršie manévre. Vďaka údajom na mapách je možné zobraziť aj rýchlostné limity prejdeného úseku.

Systém umožňuje vybrať si, ktoré indikácie chcete prijímať (vizuálne alebo vizuálne a sluchové, ak je aktívne spojenie s interkomom) a zaznamenávať trasu spolu so všetkými údajmi o rýchlosti, uhle náklonu a fotografiami zhotovenými počas jazdy. Systém, ktorého funkčnosť sa bude v budúcich verziách neustále vyvíjať, bude použiteľný aj na Diavel V4.