Novinky

Dvadsať rokov emócii a inovácii.

Multistrada: oslava 20. rokov

04.09.2023

Multistrada: motocykel, ktorý zanechá svoju stopu ako máloktorý iný v histórii Ducati. Dynastia, ktorá v roku 2023 oslavuje dvadsať rokov inovatívnych technológií, výkonu, emócií a dobrodružstiev.


Multistrada sa zrodila v roku 2003 s cieľom ponúknuť všestranný a zároveň športový motocykel značky Ducati, ktorý bude schopný zdolať akýkoľvek terén s maximálnou bezpečnosťou a ľahkosťou. Prvou verziou motocykla bola Multistrada 1000 DS, východiskový bod tejto rodiny, ktorá sa naďalej vyvíjala počas štyroch generácií, až k najnovším modelom so srdcom V2 a V4 Granturismo.

Multistrada počas svojej dvadsaťročnej cesty priniesla bohatú históriu inovácií a technologických evolúcií, ktoré nanovo definovali štandardy motocyklového priemyslu. Generáciu po generácii, sa tak Multistrada stala ideálnym spoločníkom pre všetkých nadšencov, ktorí radi objavujú krásy sveta a chcú zažiť krásu každej cesty vo vzťahu k okolitej krajine, sám alebo vo dvojici.

Medzi najdôležitejšie technologické novinky predstavené po prvýkrát vďaka Multistrade určite patria jazdné režimy modelu 2010, riešenie, ktoré je dnes rozšírené na väčšine motocyklov vyššej a strednej triedy. Multistrada V4, technologický benchmark výrobcu Borgo Panigale uvedený na trh v roku 2020, bol svojho času prvým motocyklom na svete vybaveným predným a zadným radarom. Riešenie, ktoré umožnilo zaviesť systémy Adaptive Cruise Control (ACC) a Blind Spot Detection (BSD), čím sa zlepšil jazdný komfort a bezpečnosť. Na rovnakom modeli Ducati predstavila aj riešenie Phone Mirroring, ktoré premení prístrojovú dosku na navigáciu s farebnou mapou a zároveň ponecháva viditeľné informácie potrebné k jazde.

Medzi hlavné inovatíne črty Multistrada V4 môžeme s istotou zaradiť najmä servisné intervaly a exkluzívnu záruku „4Ever Ducati“ platnou 4 roky s neobmedzeným počtom najazdených kilometrov.

Pri príležitosti oslavy dvadsiateho výročia modelu Multistrada, ktorý neodmysliteľne zmenil históriu výrobcu motocyklov v Borgo Panigale, si Ducati vo svojom múzeu pripravila pre všetkých nadšencov značky Ducati dočasnú výstavu s názvom: Multistrada 20th - Dvadsať rokov evolučného skúmania.

Dva zo symbolických modelov dynastie Multistrada môžu nadšenci obdivovať zblízka. Na jednej strane prvá Multistrada 1000 DS, ktorá stelesňuje prvotnú víziu a inšpiráciu pri vytvorení tejto rodiny motocyklov, a na druhej strane novšia Multistrada V4 Rally, ktorá plne stelesňuje cestu inovácií a evolúcie, ktorú Multistrada prešla za posledných dvadsať rokov.

#RuleAllRoads