Novinky

„Lights on me“: nová verzia „Black and Steel“ pre Diavel 1260 S

10.06.2021

  • Inšpirovaný konceptom Diavel „Materico“ sa vyznačuje nový vzhľad motocykla asymetrickou a rafinovanou grafikou, ktorá kombinuje lesklú sivú, matnú čiernu a športové detaily v žltej farbe
  • Nový Diavel 1260 S „Black and Steel“ bude v showroomoch Ducati k dispozícii od júla 2021
  • Od 10. do 13. júna bude možné obdivovať nový Diavel 1260 S vystavený na milánskom námestí Piazza Duomo na autosalóne MIMO

Ducati obohacuje rodinu Diavel 1260 pre modelový rok 2022 predstavením nového modelu Diavel 1260 S „Black and Steel“, ktorý bude v showroomoch k dispozícii od júla 2021.

Po uvedení špeciálnej verzie Diavel 1260 Lamborghini v novembri 2020, vytvorenej v spolupráci s automobilkou sídliacov v Sant'Agata Bolognese, spoločnosť Ducati príchodom tohto nového motocykla, ktorý je inšpirovaný konceptom Diavel 1260 “ Materico “ predstavený v roku 2019 pri príležitosti podujatia „ Beautiful Boldness / Visionary Design “ počas milánskeho týždňa dizajnu a následne vystavené na výstave MOARD (Motorcycle Art & Design) venovanej dizajnu dvoch kolies.

Vzhľad modelu Diavel 1260 S „Black and Steel“ sa vyznačuje výberom asymetrickej a rafinovanej grafiky, ktorá ako hlavné farby kombinuje lesklú sivú a matnú čiernu farbu, ku ktorým sa pridávajú športové prvky v žltej farbe, vrátane rámu s spodnej časti, vyhradený znak sedadla a niektoré detaily na motocykli.

Od 10. do 13. júna bude nový Diavel 1260 S „Black and Steel“ vystavený vo svetovej premiére na autosalóne MIMO v roku 2021. Nadšenci ju budú môcť obdivovať krásu motocykla vloženú do prestížneho prostredia milánskeho námestia Piazza Duomo a zúčastniť sa na predvádzacej prehliadke motocykla, ktorej sa zúčastní riaditeľ Centro Stile Ducati Andrea Ferraresi.

„Rodina Ducati Diavel 1260, je synonymom štýlu, inovácie a výkonu, ktorá získala prestížne medzinárodné ocenenia za dizajn, ako napríklad „ Red Dot Award “ a „ Good Design Award “. Sme veľmi radi, že vám môžeme predstaviť túto novú verziu v Miláne, meste, ktoré vždy predstavovalo svetový štandard v tomto sektore. ““ vyhlásil Andrea Ferraresi „Diavel 1260 S„ Black and Steel “ za motocykel, ktorý nezostane bez povšimnutia. Jeho asymetrická grafika, kontrast medzi matnou čiernou, sivou farbou s nádychom žltej farby boli navrhnuté s cieľom zvýšiť výkon, dizajn a športovosť tohto motocykla. “

Netradične a nezameniteľne Diavel 1260 kombinuje výkon s ergonómiou a pohodlím svalového krížnika. Srdcom motocykla je motor Testastretta DVT s objemom 1262 cm3, ktorý poskytuje výkon 162 k pri 9 500 ot./min. S plochou krivkou krútiaceho momentu, ktorý umožňuje prudké zrýchlenie a zároveň ponúka pravidelnosť pri nízkych otáčkach, ktorý je ideálny na každodenné použitie alebo na dlhé jazdy. Podvozok, ktorý sa vyznačuje výraznou zadnou pneumatikou s priemerom 240 mm, zaručuje jazdcovi prekvapivé úrovne ovládateľnosti a uhlov náklonu v kombinácii s dobrou úrovňou komfortu.

Diavel 1260 S „Black and Steel“ sa pripája k verzii S vo farbe Thrilling Black & Dark Stealth s červeným rámom a čiernymi kolesami. Štandardná verzia je k dispozícii vo farbe Dark Stealth s čiernym rámom a čiernymi kolesami.

Na webových stránkach Ducati.com sa nachádza časť „Konfigurátor“, ktorá vám umožňuje prezerať si Diavel vybavený vašim obľúbeným príslušenstvom Ducati Performance na obrazovke vášho PC, tabletu alebo smartphonu a zdieľať jeho prispôsobenú verziu s najbližším predajcom a rezervovať si skúšobnú jazdu.

# Diavel1260 #LightsOnMe