Novinky

Panigale V4: vysnívaná motorka sa stala realitou a je to Ducati

10.03.2020

Vďaka modelu Superleggera V4 splní Ducati sen posunúť hranice inžinierstva, venovať pozornosť detailom a dizajnu motocyklov. Projekt predstavuje najväčšie majstrovské dielo boloňskej spoločnosti z hľadiska strojárstva, výkonu a dizajnu.

 

Po exkluzívnom náhľade svojich najúprimnejších a najvernejších klientov, Ducati teraz oficiálne predstaví svoj nový Superleggera V4, najvýkonnejší a technologicky najvyspelejší motocykel, ktorý kedy vyrobil výrobca Borgo Panigale a ktorý bol vyrobený v limitovanej edícii iba 500 individuálne očíslovaných bicyklov.

 

Superleggera V4 je jediný na svete legálny motocykel s celou nosnou konštrukciou podvozku (rám, pomocný rám, kyvné rameno a kolesá) vyrobený z kompozitného materiálu a vďaka týmto komponentom dosahuje zníženie hmotnosti o 6,7 kg.

 

Na zabezpečenie najvyšších štandardov kvality a bezpečnosti sú tieto komponenty 100% testované pomocou najmodernejších techník požičiavaných v leteckom priemysle, ako sú termografia, ultrazvukové kontroly a tomografia.

 

So Superleggera V4 Ducati posúva hranice ešte ďalej. Technické znalosti a znalosti vyvinuté a neustále sa vyvíjajúce v MotoGP sú k dispozícii pre nadšencov techniky a výkonu na dvoch kolesách.