Novinky

Limits exist to be exceeded. Challenges to be overcome. Records to be broken.

Campioni del Mondo!

27.11.2023

Ducati dominuje svetu pretekania na dvoch kolesách. Francesco Bagnaia majster sveta MotoGP.


História sa opakuje. Campioni del Mondo! Vďaka prvému miestu vo Veľkej cene Valencie vyhralo talianske duo Francesco Bagnaia a Desmosedici GP tímu Ducati Lenovo už druhý rok po sebe svetový titul v MotoGP. Francesco Bagnaia v konečnom poradí zvíťazil nad dvoma ďalšími jazdcami Ducati: Jorge Martín (Pramac Racing Team) a Marco Bezzecchi (VR46 Racing Team). Pódium všetkých Ducati v MotoGP je pre Ducati, ktorá  dosiahla víťazstvá vo všetkých hlavných majstrovstvách sveta na dvoch kolesách, korunováciou rekordnej sezóny.

Bagnaiovo veľkolepé potvrdenie majstra sveta v MotoGP, obhajoba titulu Álvara Bautistu vo WorldSBK a prvý úspech Nicolò Bulegu vo WorldSSP sú nieležne veľkým zdrojom obrovskej radosti pre všetkých Ducatistov, ale aj dôkazom jasnej filozofie v Borgo Panigale, kde túžba zlepšovať sa nemá hraníc!

Spoločná niť, ktorá spája všetky úspechy pretekárskej sezóny Ducati Corse, spočíva v inžinierskej dokonalosti, ktorá viedla k tomu, že Desmosedici GP, Panigale V4 R a Panigale V2 sú najlepšími motocyklami na štartovom rošte v ich príslušných šampionátoch. Dobytie troch svetových titulov jazdcov sa spája s trojitým víťazstvom Ducati v kategórii výrobcov, ktoré opäť hovorí o talente, vášni a oddanosti Made in Italy.

Žiadnemu inému výrobcovi motocyklov pred Ducati sa nikdy nepodarilo vyhrať titul majstra sveta jazdcov aj konštruktérov v MotoGP a WorldSBK dve sezóny po sebe. Pre Ducati, jediného nejaponského výrobcu schopného vyhrať majstrovstvá sveta v MotoGP, je to tretí titul jazdcov v histórii, zatiaľ čo počet svetových titulov superbikov, ktoré získali jazdci z Borgo Panigale, je 16.

Sezóna MotoGP 2023 hovorí o pozoruhodnej technickej prevahe motocyklov Ducati, ktoré prepísali niektoré významné rekordy najdôležitejších dvojkolesových majstrovstiev sveta, ako napríklad najvyšší počet celkových víťazstiev v jednej sezóne (17 veľkých cien z 20), a rekord pre najvyšší počet rôznych jazdcov schopných vyhrať aspoň jednu Grand Prix (6 - Bagnaia, Bastianini, Bezzecchi, Di Giannantonio, Martín, Zarco).

Nastal čas osláviť Majstrovstvá sveta MotoGP, WorldSBK a WorldSSP!

Oslava titulov získaných Ducati v tomto roku 2023 je naplánovaná na 15. december v Bologni, kde všetci fanúšikovia a priaznivci Ducati oslávia fantastické výsledky dosiahnuté v tejto nezabudnuteľnej sezóne.