Nový Diavel 1260 Lamborghini

Tvar štýlov

Ducati Diavel 1260 Lamborghini sa zrodil zo spolupráce dvoch prestížnych značiek, ktoré majú korene v Motor Valley, krajine v Emilia-Romagna, v ktorej nájdete mnoho najvýznamnejších svetových spoločností v automobilovom priemysle, vyrobený v limitovanej edícii s vlastným číslom 630 kusov. 

Pri realizácii tohto projektu sa dizajnéri Ducati rozhodli inšpirovať Sián FKP 37, najprestížnejším autom, aké kedy Lamborghini vyrobilo: k dispozícii iba v 63 kusoch, z ktorých každý je prispôsobený konkrétnym požiadavkám zákazníkov. Je to majstrovské dielo exkluzivity, dizajnu a inovácii. Je inšpirovaný modelom Countach, má ostré línie, aerodynamickú eleganciu a nezameniteľnú siluetu.

Sián FKP 37, ktorého výkon pozostáva z kombinácie tepelnej a elektrickej energie spolu 819 k (602 kW), je najvýkonnejším Lamborghini, aké sa kedy vyrábalo.

Sledujte štvrtú epizódu svetovej premiéry Ducati

Zistite všetko o novom modeli Diavel 1260 Lamborghini, ktorý predstavil Andrea Ferraresi, riaditeľ Ducati Centro Stile.

Testastretta DVT Engine

Srdcom modelu Diavel 1260 Lamborghini je motor Ducati Testastretta DVT s objemom 1262 cm3 a variabilným časovaním. Tento homologizovaný motor Euro 5 (iba pre krajiny, kde platí norma Euro 5) môže poskytnúť výkon 162 k pri 9 500 ot./min a 129 Nm (13,2 kgm) pri 7 500 ot./min s plochou krivkou krútiaceho momentu už od stredne nízkych otáčok, čo vždy zaručuje výkon a energickú odozvu.

Farba

„Gea Green“ s kovaným rámom a ráfikmi v prevedení „Electrum Gold“
OBJEM
1,262 cc (77.0 cu in)
VÝKON
162 hp (119 kW) @ 9,500 rpm*
TOČIVÝ MOMENT
13.2 kgm (129 Nm, 95 lb ft) @ 7,500 rpm
SUCHÁ HMOTNOSŤ
220 kg (485 lb)
VÝŠKA SEDLA
780 mm (30.7 in)
Štandardné vybavenie
Plne nastaviteľné odpruženie Öhlins, Ducati Power Launch, tempomat, hands-free, podsvietené spínače na riadidlách, 3,5 "TFT farebný displej, Ducati Quick Shift, Ducati Multimedia System, časti z uhlíkových vlákien, červené strmene prednej brzdy, kované ráfiky.
DESMO SERVIS
30,000 km (18,000 mi)
* Iba pre krajiny, kde platí norma Euro 5.
Vysoký výkon pri maximálnom pohodlí

Medzi kľúčové vlastnosti modelu Diavel 1260 Lamborghini patrí typická jazdná poloha „moto krížnika“ a ergonómia modelu Diavel spolu s odhaleným rámom z oceľových trubiek, zadnou pneumatikou širokou 240 mm, jednostranným hliníkovým ramenom a plne nastaviteľné odpruženie Öhlins vpredu aj vzadu.

Podvozok zaručuje vysokú úroveň ovládateľnosti a uhlov náklonu, ale tiež vynikajúcu úroveň komfortu.

Elektronika

Sofistikovaná elektronika zaisťuje vysoký výkon aj maximálnu bezpečnosť. Platforma 6-osovej inerciálnej meracej jednotky (6D IMU) spoločnosti Bosch je schopná okamžite detekovať rýchlosť a zrýchlenie motocykla a umožňuje činnosť mnohých ovládacích zariadení namontovaných na modeli Diavel 1260 Lamborghini.

Elektronický balík obsahuje systémy Bosch Cornering ABS EVO, Ducati Traction Control EVO (DTC), Ducati Wheelie Control EVO (DWC), Ducati Power Launch EVO (DPL) a tempomat.

Pozornosť venovanú detailom tohto modelu je vidieť už od počiatočnej fázy, keď sa na palubnej doske s obrazovkou TFT objavia logá týchto dvoch značiek sprevádzané siluetou modelu Diavel Lamborghini.

Obráťte sa na predajcu

Ďalšie informácie o novom modeli Diavel 1260 Lamborghini získate od najbližšieho predajcu.

Obráťte sa na predajcu

Nový rad Diavel 1260

Objavte ďalšie modely radu Diavel 1260. Spájajú v sebe charakter, športovosť a pohodlie.

Preskúmať
Preskúmať